"Ze Železného Brodu dneska běží dobrá zpráva, že mít rád je vlastnost hezká a život se tak krásný stává. Do Polska dnes posíláme úsměvy a přání, ať si mír a pohodu každý dobře chrání."
Dnešní etapa začala přívítáním v Železném Brodě. Tuto báseň, kterou složila ředitelka místní mateřské školy paní Jírová, společně recitovali děti z mateřských škol. Tato báseň výstižně zachytila poselství Mírového běhu v den, kdy předáváme štafetu našim polským sousedům.
Děti ze základní školy nás potěšili rozmanitými obrázky, kterými vyjádřili svá přání pro mír a přátelství.
Starosta Železného Brodu František Lufinka společně s dětmi podpořil mír při běhu na zdejší in-line dráze.
Do Tanvaldu jsme přiběhli s velmi početnou skupinou studentů místního gymnázia, kteří na nás čekali už před městem. Na stadionu se radostně přidalo mnoho mladších sportovců a dětí základních škol.
Starosta Tanvaldu Jan Prašivka absolvoval celou trasu přes město a doběhl s námi až do sousední Desné, kam předal mírovou štafetu.
Děkujeme všem dětem i pedagogům za vřelé přivítání na stadionu v Tanvaldu. Vaše nadšení, energie a veselost se určitě bude šířit do dalších srdcí!
Z rukou starosty přebírá štafetu tajemník MÚ Desná Jaroslav Müller. Vyběhl s námi dlouhé stoupání až k přehradě Souš.
Děkujeme městu Desná za chutný oběd včetně tradiční kulajdy. V příjemném prostředí občerstvení na Souši jsme nabrali nové síly do dalších kilometrů.
Už z Ludvíkova pod Smrkem donesli štafetu na náměstí Nového Města pod Smrkem místní mladí fotbalisté.
Mír nezná hranic. V každé zemi jsou dobří lidé, kteří chtějí žít v harmonii a přátelství. Představitelé Nového Města pod Smrkem zastupují Českou republiku a předávají mírovou pochodeň do Polska zástupcům města Świeradów Zdrój.